Kia Motors Corporation - Nje prodhues Automjetesh nga me cilesoret me rritjen me te shpejte ne Bote - eshte themeluar ne 1944 dhe eshte prodhuesi i pare dhe me i vjeter korean i mjeteve te motorizuara.

Kia Motors synon te behet nje nga prodhuesit me prestigjoze dhe me te medhenj te automjeteve ne bote.

Me shume se 1.4 milion automjete ne vit prodhohen ne 14 qendra prodhimi dhe montimi ne tete shtete. Ato shiten dhe sherbehen nepermjet nje rrjeti distributoresh dhe shitesash i cili mbulon 165 vende.

Themeluar më 1945, Mahindra hyn në industrinë automobilistike duke prodhuar në vitin 1947 modelin legjendar fuoristradal Willys Jeep në masë të gjerë.

Në vitet në vazhdim, Grupi Mahindra & Mahindra është involvuar në aktivitete të shumllojshme për të plotësuar sa më mirë e më plotë nevojat e klintelës së saj. Mahindra ndjek një një model unik biznesi I cili konsiston në krijimin e kompanive me fuqi dhe pavarësi individuale të cilat gëzojnë njëkohësisht sinergji në shkallë grupi.

Duke filluar aktivitetin me 1909 nën emrin Suzuki Loom Works, kompania regjistrohet zyrtarisht me 1920. Që nga themelimi në Hamamatsu, Japoni, SUZUKI është rritur dhe ka zgjeruar aktivitetin e tij në nivel ndërkombëtar duke u bërë një nga përfaqsuesit kryesorë të industrisë automobilistike, motociklistike dha asaj të prodhimit të motorëve me djegje të brendshme.

Që nga fllimet e tij modeste me ndërtimin e fuoristradave Jeep për ushtrine amerikane, SsangYong Motor është zhvilluar në një ndërtues fuoristradash dhe automjeteve 4x4 të cilesisë së lartë dhe të një dizaini sa përparimtar ashtu dhe të vecantë. Ai prodhon sot rreth 100 000 automjete fuoristradale te cilat shiten dhe shërbehen në rreth 93 vende në mbarë botën.

Themeluar më 1954 nën emrin Ha Dong-hwan Motor Workshop, SsangYong zhvillohet shpejt në eksportuesin numer një të autobuzëve në Kore.

automjete me qera

Reth Artinel

27 Shkurt 2013
30 Korrik 2012
09 Korrik 2012
09 Korrik 2012
09 Korrik 2012

Sherbime

06 Tetor 2012
06 Tetor 2012
29 Korrik 2012
29 Korrik 2012

Njoftime

Kontakt & Social

Adresa: Vore
E-mail: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:  +355 4 7800551
Cel:  +355 6820 20187