DFSK IX5 1.5 TGDI CVT L5

                           

Të dhënat kryesore

 • Marka
  DFSK
 • Modeli
  FENGON IX5
 • Çmimi
  € 27,900 EURO
 • Garanci
  7 Vjet ose 150.000 km
 • Motori
  1.5 TGDI
 • Viti
  2023
 • Kategoria
  SUV
 • Tërheqja
  Rrotat e para
 • Ngjyra
  E Zezë
 • Ngjyra brenda
  E Kuqe
 • Dyer
  5
 • Karburanti
  Benzinë
 • Fuqia
  180 Kf
 • Gjendja
  E Re
 • Disponueshmëria
  Gjendje

Përshkrimi

Specifikime teknike kryesore
Motor 1.5 L / 180 kf, Karburanti Benzinë, Konsumi i kombinuar 7.5 L / 100 km, Shpejtësia max. 170 km/o. Përmasat e jashtme (gjatësi/ gjerësi/ lartësi) 4685 mm / 1865 mm / 1645 mm.

Opsione dhe të dhëna Kryesore
Siguria / të përgjithshme: Kambio automatike CVT , 5 vende ulje, Airbag ballorë, ESP/ ESC (kontrolli i stabilitetit elektronik), ABS, EBD (sistemet e shpërndarjes së forcës së frenave), TPMS (kontrolli i presionit të ajrit në goma), HBB, HAC (Kontrolli i ndihmës për ngjitjen në kodër), HDC (asistencë në zbritje), Hyrje dhe ndejze pa çelës PEPS (Passive entry passive start), Regjistrues udhëtimi, Kamera pas, Frena dore elektrike, Sistemi ISOFIX për vendosjen e sediljeve për fëmijë x2, Dyert me siguri fëmijësh, Rripat e sigurimit: Para 3 pika me Pretensioner, regjistrim në lartësi, rripat e sediljeve pas 3+3+3 limitues force dhe kujtues, Sensorë parkimi para dhe pas, Immobiliser, Sistem alarmi, Telekomandë me komandim qëndror, mbyllje automatike, zhbllokim nga përplasja. Komoditeti / Interieri: Ajër i kondicionuar, Kondicioner elektrik HVAC pa ventilim të pasmë, Sedilje lëkure, Sedilja e shoferit me regjistrim elektrik në 6 drejtime, Sedilja e pasagjerit me regjistrim elektrik në 4 drejtime, Mbështetëset e kokës me regjistrim në lartësi, Ndriçim i brendshëm qendror me 2 llamba LED, Timon shumëfunksional me lëkurë microfiber, logoja me shkëlqim të kromuar, i regjistueshem në lartësi, Interieri në ngjyrë vishnje, Mbajtëse gotash, Mbajtëset e pasqyrave të brendshme në ngjyrë të zezë (krahu i shoferit dhe i pasagjerit me pasqyra make up-i), Dorezat e brendshme të dyerve mat, të kormuara, 2 ndezëse cigaresh, Tavani i brendshëm në ngjyrë të zezë i veshur me pëlhurë, Hapësirë ruajtëse për sendet, Pilot automatik, Fenerët LED të regjistrueshëm në lartësi, me fikje me vonesë, Dritat e ditës LED, Stopët e pasëm LED, Hapje elektrike e derës së bagazhit, Dritë bagazhi, Fener mjegulle para LED, Fenerët e pasëm të mjegullës halogjen, reflektor i pasëm, Pasqyrat e jashtme me ngjyrën e trupit, me ngrohje dhe me regjistrim elektrik. Teknologjia: Sistem 10.25 inch LCD i plotë, 2 porta USB, 2 Burime energjie 12 volt, GPS pa hartë, bori me dy tone, 6 altoparlantë. Stili: Disqe Alumini 18”, me goma 235/50 R18, Spoiler me ngjyrën e makinës, Dorezat e jashtme të derës në ngjyrën e trupit, Grila e motorit në ngjyrë të zezë, Shirit dekorativ i kromuar, Kornizë dritaresh e kromuar, Antenë, Xham panoramik, mbulesë dielli me komandim elektrik etj.

Garancia e automjetit 7 vjet ose 150.000 km e përshkallëzuar. Çfarë të plotësohet më parë.