DFSK 500 1.5 CVT L3

                           

Të dhënat kryesore

 • Marka
  DFSK
 • Modeli
  FENGON GLORY 500
 • Çmimi
  € 19,900 EURO
 • Financimi
  Fillon nga 20% parapagim / deri në 5 vjet
 • Garanci
  7 Vjet ose 150.000 km
 • Motori
  1.5 Benzinë
 • Viti
  2023
 • Ngjyra
  e Zezë
 • Ngjyra brenda
  e Zezë
 • Dyer
  5
 • Karburanti
  Benzinë
 • Gjendja
  E Re
 • Disponueshmëria
  Në ardhje

Përshkrimi

Specifikime teknike kryesore
Motor 1.5 L / 116 kf, Karburanti Benzinë, Konsumi i kombinuar 6.9 L / 100 km, Shpejtësia max. 165 km.
Përmasat e jashtme (gjatësi/ gjerësi/ lartësi) 4,385 mm / 1,850 mm / 1,645 mm.

Opsione dhe të dhëna Kryesore
Siguria / të përgjithshme: Kambio automatike, Airbag ballorë, ESP/ ESC (kontrolli i stabilitetit elektronik), ABS, EBD (sistemet e shpërndarjes së forcës së frenave), TPMS (kontrolli i presionit të ajrit në goma), HAC (Kontrolli i ndihmës për nisjen në kodër), HDC (asistencë në zbritje), EDR (regjistrim i udhëtimit), Kamera pas, Frena dore elektrike, Sistemi ISOFIX për vendosjen e sediljeve për fëmijë, Rripat e sigurimit: Para dhe pas 3 pika me Pretensioner, regjistrim në lartësi, limitues force dhe kujtues, Sensorë parkimi pas, Dritare elektrike para dhe pas, Immobiliser, Sistem alarmi, Hyrje dhe ndezje pa çelës PEPS (Passive entry passive start). Komoditeti / Interieri: Ajër i kondicionuar, Kondicioner elektrik HVAC pa ventilim të pasmë, Ngrohje e pasme, Sedilje lëkure, Sedilja e shoferit me regjistim manual në 6 drejtime, Sedilja e pasagjerit me regjistrim manual në 4 drejtime, Sediljet e pasme me palosje (4/6), Mbështetëset e kokës të regjistrueshme në lartësi, Ndriçim i brendshëm qendror, Ndriçim në rreshtin e dytë të sediljeve, Timon shumëfunksional me material microfiber, me qepje të zezë dhe të bardhë, i regjistrueshëm në lartësi, Interieri në ngjyrë të zezë (Nissan Black), Shirit dekorativ në kroskot mat, Mbajtëse gotash, Streha dielli në ngjyrë të zezë me pasqyra për shoferin dhe pasagjerin, Dorezat e brendshme të dyerve platin mat, Mbështetëset e krahëve me veshje lëkure, Siguresë femijësh e dyerve, Tavani i brendshëm në ngjyrë gri i veshur me pëlhurë, Hapësira ruajtëse për sendet, Matësi i shpejtësise (3.5 inch TFT Mechanical Meter), Burim energjie 12 volt në konsolën qendore, Pilot automatik, Fenerët e parë projekor, me fikje me vonesë, të regjistrueshme në lartësi, Stopët e pasëm LED, Ndriçim frenimi halogjen, Fener mjegulle pas halogjene, reflektor, Pasqyrat e jashtme me ngjyrën e trupit, me ngrohje dhe të palosshme elektrikisht, Xhami i pasëm me ngrohje dhe fshirje. Teknologjia: Ekran me prekje 7 inch, Radio DAB, Bluetooth + Radio (FM/AM), Navigator (GPS), 4 altoparlantë (me zë të ulët dhe të lartë). Stili: Disqe Alumini 16”, me goma 205/65R16, Spoiler në pjesën e pasme të tavanit, Shiriti izolues i dritareve i kromuar, Kornizat e dritareve në ngjyrë të zezë të ndritshme, Dorezat e jashtme të derës në ngjyrën e trupit, Grila e motorit në ngjyrë të zezë, Parakolpi në ngjyrën e trupit, Pritëse balte përpara, Shirit dekorimi argjendi dhe kromi në ngjyrë të kuqe, Mbrojtëse nxehtësie e katalitit, Tavan panoramik etj.

Garancia e automjetit 7 vjet ose 150.000 km e përshkallëzuar. Çfarë të plotësohet më parë.